Dragon of Celts

Deník Pohana

pátek, července 08, 2005

Wicca a Temnota. Dark weblog. Co je s Dragonem?

Zaujal mě jeden starší komentář na tomhle weblogu, protože už by si ho nikdo nevšiml, tak svou odpověď předložím zde. Je to komentář ke článku o mém druhém weblogu:

Hm...
Já temnym strankam neholduji..chtěl jsem aby moje duše prorokovala dobro, věřila včistotu a ctěla změnit svět, pohnu kamenem...nepohnu však horou! Vím že mám v sobě též temno, ale to mi složí jen jako obrana před špatnými lidmi...pak poznají krutost mou.jak se ke mě chvají jiní tak já k nim...ne úplně, ale pokud mi někdo moc ubližuje...pozná temnou stránku mou... jinak žádnou dark strámku nechci, je to vaše věc.......:))
-V-E-N-E-D-I-K-T-

Je to totální nepochopení toho, co dělám, toho, co je ta Temnota. V jiném komentáři od toho samého autora mi bylo řečeno, že jsem hluboko klesnul. Byl to sice zmatený článek, ale myslím si, že opět myslel to, že jsem založil weglog The Dawn of Darkness , kde i pod tím samým nickem vystupuju.
Hrůza, co? Z Dragona je satanista, ano velice se mi líbil komentář jedné holky, která řekla : Sem si řekla, takový hustý satanistický stránky, na to se musím podívat. To si ty? Ano, jsem to já. Ano - úplně se divím, kolik lidí takový to weblog prostě nevydejchá a začínají so mě smýšlet jako o satanistovi nebo, že holduju wampirismu.
Co je ta Temnota? Jak už jsem na tom blogu vysvětlil, Temnotou tam označuji svou duši z toho důvodu, že je světu skrytá - její pohledy,názory, představy, je stranou světa, zatímco na povrch se ukazuje v masce, takové, která je okolí přijatelnější. Kde je pak to "zlo"?
Co je ta Temnota? Ta samá otázka položená ještě jednou. Z toho komentáře a z dalších projevů vyděšených lidí lze poznat, že Temnota je pro ně absolutně tabu, něco, kde se projevuje jakési "absolutní zlo". A to si s takovým názorem říkáte wiccani? Opravdu?
Co je tedy ta Temnota v existenici - v samotném bytí. Jedna z forem Temnoty je i Bohyně(vzpomínáte si na Temnou Bohyni?) Je to prvotní nicota, je to noc, smrt. Je to říší Zla? Nesmysl. Tak zaprvé. Wicca nevidí od sebe oddělené "zlo" a "dobro" - jsou spolu, nikdy doopravdy nelze rozlišit dobro od zla, protože každá situace, ať už "dobrá" či "zlá" spouští situace další, které se mohou od té "mateřské" výrazně lišit. Za druhé. Proč by Temnota měla být označována na jakousi "říší zla"? Je k tomu nějaký důvod? Lidé by si měli uvědomit, že Temnota je to prvotní - to, co dalo světlo. Bez Temnoty není Světla, to už věděli i staří Keltové, když pro ně rok začínal Samhainem - tedy "temným obdobím", stejně tak den po západu Slunce - tedy vlastně nocí. Smrt je takový tradiční příklad temné události. Ale smrtí to vše nekončí, jen nastala změna, která povede dál, k vývoji. Smrt, Temnota, noc není špatná a je nesmysl se od tohoto faktu odvracet. A přesto s to děje, úplně jsem pobouřen, kolik pohanů se toho tak bojí, prakticky popírají Bohyni Stařenu - jeden ze aspektů Bohyně. Popřením Temnoty se automaticky popírá světlo, život a vůbec samotné bytí vesmíru a jeho pochodů.

Zpět však ke mě. Jaké je asi pro mnohé zklamání, když zjistí, že weblog The Dawn of Darkness je prakticky obyčejný weblog o mém životě a o tématech, které zde neprobírám. A ani bych neprobíral, je mi proti srasti dávat vedle sebe článek o wicce a napříkal článek SEX SMS. Jen trošku více černé, pár obrázků hrobů a jinak je vše absolutně normální. Vidíte tam někde "Zlo"?
A příjde druhé zklamání a to ze mě, že já jsem poměrně normální člověk, který nenosí černou a pokud jo, tak je to něco celkem normálního(bez obrácených pentagramů, mendéských kozlů apod.) a chovám se také pokuď co možno výstředně. S tím pentagramem - to je asi taky šok. Vždyť obrácený pentagram je znak satanismu! Haha. Satanisté pentagram jenom sprostě zneužili, nic víc, mnohé denominace wiccy bezproblému používají obrácený pentagram bez toho, aby z nich museli být ihned satanisti.

3 Comments:

At července 08, 2005 10:55 odp., Anonymous Anonymní said...

Senza změna...Drago...
abych nezapoměl...své důvody, proč nebít DARK :))
co nevidět vybarvím na svém starém blogu....

Jeden z důvodů proč bych do Blogeru zatím nešel, je, že jsem rád, když ti pošlu tenhle komentář...měj se jak chceš, toť tvá vůle, bohové s tebou...-V-

 
At července 10, 2005 8:36 odp., Anonymous Anonymní said...

Pripomnelo mi to jeden stary text (uvahu, kterou jsem nedopsal): http://blog.wuwej.net/1121027144-lide-svetla-lide-tmy.html

 
At června 22, 2006 3:41 dop., Blogger vkk1_hypno said...

Nice blog. If you like you can visit subliminal messages.

 

Okomentovat

<< Home