Dragon of Celts

Deník Pohana

neděle, července 17, 2005

Srazy, srazy, srazy

Pamatujete si na ten článek, který měl nadpis úplně stejný? Tak neočekávejte, že mé zážitky z dalších srazů, konkrétně dvou uplynulých, budou podobné. Weekend byl...ehm...divoký.
Prvním sraz, který se konal a který se k wicce více blížil, je sraz, který pořádala Vermarka spolu s Rembrandtem. Tento sraz byl uskutečněn z toho důvodu, že Vermarka a další se snažili sraz Carol-ll, který byl o den později, sabotovat. Alespoň to tak Carol-ll tvrdí na fóru místnosti wicca. Sice nejsem pořadatel, ale i přesto si troufnu vysvětlit, jaký je rozdíl mezi srazem V+R a srazem Carol-ll. Tak V+R pořádají srazy pravidelně s tím, že mezi pozvanými vždy figurují lidé, kteří se znají, jsou si přátelé a hlavně - jsou inteligentní. Zatímco sraz Carol-ll, který se čistě náhodou připletl na stejné časové období jako sraz V+R, je srazem, pokud je mi dobře známo, chatovací místnosti "wicca", což tak pravda ani tak nebyla, protože jich bylo přece jen víc z místnosti "magie" a "dark abyss".

Ale dost úvodu, teď zpět k tomu, jak srazy prožíval Dragon. Na sraz, na který bylo původně pozvaných jedom sedm lidí a to ti, se kterými jsme moc minule nemluvili, a z těch sedmi se nakonec "rozmnožilo" na 15, jsem jel z Liberce s Vermarkou a Vránou. Jelikož v osm ráno v pátek jsme nemohli, protože už nebylo místo, tak jsme jeli do Prahy už v sedm, což jsme si řekli, že jsme blázni, co tam tak dlouhou dobu budeme dělat. Ale nakonec jsme to snad ani nestíhali. Jízda autobusem byla celkem nezáživná,jen jsme si tam četli vtipy z jednoho časopisu a které vůbec vtipné nebyly. A pak jsme si četli tu hrůzu Top Dívky. Dorazili jsme na místo a Verča měla nápad, že bychom mohli na Vyšehrad. Tam se mi moc nechtělo, ale pak jsem změnil názor. Podívali jsme se tam na ten hřbitov, který byl nádherný. Hřbitovy mám rád, ne že bych spíše patřil do místnosti "dark abyss", ale taková místa vždy donutí člověka přemýšlet o životě a smrti. A zároveň na hrobech hledat různé křesťanské symboly a nápisy. Pak jsme se šli podívat do té nedaléké baziliky. Stálo mě to plných deset korun, ale moje masochistické Já si nedovolilo odpustit jedinečnou příležitost samomučení tím, že vstoupíme do nějakého kostela. Byla to neuvěřitelně momunetální budova a také krásná. Díky ní jsem zjistil, že před tím křesťanstvím mám respekt, i když to nedávám najevo. A pak jseme hledali nějaký psedo-čarodějnický obchod, který jsme nakonec nenašli, protože jsme se museli vrátil pro Rembrandta, který ve dvanáct(?) přijel. A s ním jsme absolvovali další kolečko bloudění až jsme něco našli v Jindřišské ulici, což byl obchod naproto otřesný. A pak na "Hlavňáku" jako vždy u bankomatu jsme měli sraz s ostatníma. Mezi pozvané kromě nás čtyř patřil Telchar, Chester, Ethelwen, Noira, Taurendil Poldo, Strážce, Morpheus, Cornelius, Linet, Zahrada a na další jsem když tak zapomněl. Noira přišla později až do čajovny, Zahrada měl přijít taky později, nevím, jestli vůbec přišel, protože já jsem pak musel odejít, Linet přišla později a to jen na skok a to je asi vše. Konečně jsem také uviděl Ethelwen, tam vidím takovou blondýnku, a já si číkám, tu neznám, to bude Ethel, tak jsem bezmyšlekovitě na ní vyštěkl "Ethelwena" a seznámení bylo na světě:-). Šlo se do té samé čajovny, jako předtím, tedy do "U kostela", která se s Kamenou Želvou tady, v Liberci, nemůže ani srovnávat. Při vysokém počtu lidí se stane co? Rozdělí se na skupinky. Proč bylo původně pozváno tak málo lidí? Aby k rozdělení ani nedošlo. Tentokrát to bylo na dvě skupiny a bylo to celekem dost drsný. No tak se mluvilo, o wicce, i o životě a já pak někteří museli už jít. Byl jsem mezi i nima já, Ethelwen, Rembrandt, Linet a Noira. Pro tyhle sraz končil. Vracel jsem se domů, od Liberce a uvažoval jsem na tím, jestli se nemám na tu sobotu vrátit.
A vrátil jsem se. Už v jednu jsem byl zase V Praze, kde mě pak na Václavák vyprovodila Ethelwen. Měli jsme se setkat pod ocasem toho koně, co tam tak trčí. Pochopitelně všichni se ale srazili pod jeho hlavou. Nevím proč, ale je to tak. Carol-ll, oblečená v černém, aby zapadla mezi společnosti(skladba pozvaných: 50% lidé z "dark abyss", 30% z "magie" a ten zbytek z "wiccy"- a to prosím měl být "oficiální sraz wiccy"), nám zdělila jeden menší detail - sice sraz byl dohodnutý na půl druhou, ale čajovnu máme zamluvenou až na čtvrtou hodinu. Co to znamená? Že máme hodinu a půl na čekání. Já, Ethelwen, Verča, Vrána, Cornelius, Noira, Telchar, Chester a Strážce jsme se od nich odtrhli a šli jsme do hospody a pak do nějakého parku. Když se blížila čtvrtá, tak jsme vyrazili na tu čajovnu, která byla snad ještě otřesnější než ta "U kostela". A rozdělili jsme se do místnosti, kde jste mohli mít tu dýmku a do místnosti, kde ne. Satanisti, wampyristi a někteří další vyrazili do té nekuřácké. Tam jsem se také šel po chvíli podívat. Když jsem to tam tak obcházel, tak jsem si říkal "takovej pajzl". Přítmí a všichni v černým. Přisedl jsem si pak k jedné holce, která ukazovala Noiře, kdo je kdo, a té jsem se zeptal, jestli by mi je mohla představit ještě jednou, ona na to, že klidně a zeptala se mi na jméno. "Dragon, Dragon of Celts" (pouze "Dragon" říkat nešlo, protože si mě pletli s Dragonspace - uf) a ona na mě vytřeštila oči, div že jí i brýle nevypadli a nějak tak podala mi ruku, že ona je Allsy. Tak to jsem si sedl k té pravé, řekl jsem si, ale nakonec to tak hrozný nebylo. Ty lidi mi sice představila, ale nepochitil jsem z toho nic, protože jsem na ně vůbec neviděl. A pak jsme se vzácně shodli na tom, že je to opravdu otřesná společnost a kam jsme se to vůbec dostali. Dokonce mě to vedlo k tomu, že jsem k ní pronesl "To i ty si tu normální", což bylo na ní další překvapení, že jsem tohle o ní schopný říct, ale Noira jí nelítostně spražila větou "Záleží na kontextu". Což byla také pravda. Mé znechucení nad takto nízkou společnost vyvrcholilo tím, že jsem s křivým xichtem odtamtud odešel zpět k místnosti, kde byli i mí přátelé. Dále můj dech byl vyražen vzevřením Crow, kde jsem si jasně řekl, že tihle lidé prostě nejsou normální. A pak se tam vedla debata, no, která se moc ani nevedla mezi Codym se Snopem a těch pár bláznů, co se jim dovolili odporovat, protože to bylo zcela zbytečný - mleli by si pořád jen tu svou. Ale i přesto mě zaujali některé výjevy z toho, na které se odpovědí moc nenašlo. Nutno dodat, nedá se to někom přidávat za vinu, dokonce i já jsem mlčel(a to debaty přímo miluju).
První věc, co mě zaujala, byla otázka na to, jestli se všichni wiccaníé hlásí k odkazu Gardnera.

Wicca wicce jako vejce vejci?
Občas někdy dělá bordel to, že to, když vám někdo řekne, že je wiccan, znamená, že o jeho praxi prakticky i beztak nic nevíte. Jak je možné, že člověk, nazývající se wiccanem může i nemusí navazovat na Gardnera a přesto jsou wiccanem? Přemýšlel jsem nad tím, je jasné, že se zde musí najít určité pojítko mezi všemi wiccany. Existuje vůbec takové? Existuje. Základní konstrukce bude vždycky stejná, jako například pohled na Božstvo, a další základní filosofické otázky(které zasahují do hlubších oblastí, než by se na prví pohled mohlo zdát) a u zbytku wicca respektuje individuálnost každého wiccana a dává mu prostor. To, že někdo uznává wiccana jenom podle toho, jestli ho někdo "zaučil" nebo ne, je spíše otázkou osobního názoru, než celo-wiccanského náhledu. A tak to platí i v mnohém jiném. Nelze brát názory jednoho za názory všech, v tom je výhoda wiccy - svým "pouhým základním postojem" učí wiccana tomu, aby si sám vytvořil názor a nechal ho nezávislým.

Wiccan a jeho wiccanský život
Další ze zajímavých témat,u kterých jsem ještě byl, na které se moc nic neřeklo a které si ještě pamatuji, je to, jak se projevuje víra wiccana v jeho životě. Tak trochu to souvisí s předchozím - nelze mluvit za všechny, každý je jiný, každý člověk, každý wiccan. Tak jsem se zahledněl do svého životě. Jak se v mém životě projevuje wicca? V tu chvíli jsem si vzpoměl na Vyšehrad - velikostí a ozdobností toho chrámu chtěli křesťané ukázat a dokázat svou víru a i přesto to nemuseli být nějak zvlášť křesťané. Ale budiž. Bylo tam také řečeno, že wicca láká díky "kouzlům" apod. To je sice pravda, ale znamenáte, že nejste wiccanem z víry? Jenom proto, že ta filosofie vám vyhovuje? Kde je tady ta tolerance pro ten duševní vývoj? Já například nějaké kouzlo(to slovo nemám rád) dělám jednou za uherský rok, zatímco svátky - tedy jakési "pouhé připomenutí si existenci bohů"- přísně dodržuju. Proč bych to dělal, kdybych byl wiccanem jenom z důvodu nějakého čarování? Dalším zajímavým úkazem "wiccanskosti" je třeba vztah k přírodě, který se od té doby, co jsem zjistil, že mě pohanství zaujalo, změnil. Wicca je hlavně duševní a osobní záležitostí , kde se nedá ani tak o tom psát, mluvit, pochopit to, ale jenom cítit. Ten, kdo necítí, ať raději mlčí...

Jinak tento sraz pokračuje ještě teď, ale jelikož první jeho den byl přímo otřesný, tak už jsem se ani náhodou nesnažil o to, abych tam byl i druhý den.

20 Comments:

At července 17, 2005 6:16 odp., Anonymous Anonymní said...

Hmm, a já se včera večer vrátil z dovolené. Na žádném srazu jsem nebyl, podle toho, co se dozvídám o tom druhém, přemýšlím, jestli nakonec nemám být rád.
NetAndy

 
At července 17, 2005 10:52 odp., Anonymous Anonymní said...

"...složení bylo 50% Dark abyss..."

Ehm, kam až moje paměť sahá, z Dark abyss jsem tam byla pouze já :D
Liliana do DA sice chodí, ale ve Wicce je déle a častěji, Crow se v DA občas ukáže, ale chodí do Wiccy.
Takže kde je oněch 50% ptám se?!

 
At července 18, 2005 8:20 dop., Anonymous Anonymní said...

No, poněkud velmi subjektivně a neraálně popsané, NetAndy, pokud si chceš udělat názor, taxe zeptej i ostatních a neskákej po prvním dost zkresleném názoru:-))
Ehm, kdo tam byl z Magie a nechodí i do Wiccy???

 
At července 18, 2005 9:44 dop., Anonymous Anonymní said...

myslím, že jsem zírala i s otevřenou pusou. aspoň mi to tak připadalo :))
jinak čistokrevník z dark abyssu tam byla jen adda cruel, z magie b.e.s.t. a kdo ví, jestli i ten k nám pod pláštěm noci nechodí, sythrael, který nás kdysi dávno chodil provokovat, takže ten se asi ani nepočítá. ten sraz bych spíš než jen místnosti wicca pojemnovala jako sraz místností wicca a magie. to zní líp a vystihuje to skutečnost mnohem přesněji. škoda, že jsi v naší nekuřácké místnosti nezůstal mnohem déle. rozebírání víry, přesvědčení, magie a i praktické ukázky energetické magie /nedělám si legraci/ by se ti určitě líbily. a že by v té místnosti byli jen satanisti. ehmmmmmmmmmmm.

 
At července 18, 2005 11:25 dop., Anonymous Anonymní said...

:-DDDDDDDDDDDDD
ty chceš opravdu mou vraždu co... během 2 měsíců je tot druhý článek který mě málem zabil......smíchem... jinka, jak můžeš soudit sraz, když jsi tam byl asi půl hodiny? Jinak, co se týče sabotáže, tak to je na tom samém foru vysvětleno.-)))
A na sraze NEBYL NIKDO kdo nechdí do wicci:-)) a z DA tam byla jen Adda, která jak sama řekla, tam už teď nechoí, protože je to tam samý puberťák... a pokud vím, tak do wicci chodí docela dost:-))
Ale jinak dobrý... jen jeden dotaz, prosím tě, kolik těch blogů máš? 8?9?10?

 
At července 18, 2005 11:50 dop., Anonymous Anonymní said...

Myslím, že Dragon nemyslel vůbec fakt, jak často kdo zaleze do Wiccy, ale poměr wiccanů x magiků, nebo řekněme lidí, jejichž přesvědčení víc vystihuje místnost Magie nebo Dark Abyss. V tomhle smyslu má naprostou pravdu. Mezi přihlášenými bylo minimum lidí, považujích se za wiccany.

 
At července 18, 2005 12:55 odp., Anonymous Anonymní said...

TO NOIRA->
ale bylo tam i minimum lidí, považujících se za "temné" (konkrétně jsme tam byli já a Crow). A že tam nebyl žádný wiccan neznamená, že tam bylo "50% DA" :D:D:D

 
At července 18, 2005 2:26 odp., Anonymous Anonymní said...

Nehodnotím pochopitelně celý sraz, ale to, co jsem zažil, to jsem i v článku řekl. Jinak Noira má pravdu, takže tady se nemusím vyjadřovat.

 
At července 18, 2005 2:41 odp., Anonymous Anonymní said...

No, pak je třeba se ptát proč wiccani nechodí na sraz místnosti Wicca?

 
At července 18, 2005 2:43 odp., Anonymous Anonymní said...

Bojí se snad konfrontace s newiccany? Očekával jsem od tebe více aktivity v diskusi Dragon of Celts...

 
At července 18, 2005 3:12 odp., Anonymous Anonymní said...

Cody:
Já bych ti řekla, proč už nikdy nepřijdu na sraz místnosti Wicca: protože od organizace (představované osobami, které nemusím), programu, přes zábavu, úroveň a zůčastněn osoby to nestál za nic.
že se nějaká místnostjmenuje wicca pro mě není dost silný argument na to, abych příště riskovala podobnou prudu. ale jestli ěnco budu chystat, jsi mezi zvanými.

 
At července 18, 2005 3:50 odp., Anonymous Anonymní said...

Noira, díky, já jsem se celkem bavil, seznámil jsem se s mnoha lidmi, diksuse byla dobrá. Mě se tam líbilo:-)

 
At července 19, 2005 3:37 odp., Anonymous Anonymní said...

Nechceš Noiro dělat mého mluvšího? Perfektně tu odpovídá i za mě...

 
At července 19, 2005 11:35 odp., Anonymous Anonymní said...

:) To mě potěšilo, že mě nepovažuješ za normálního (a to sem vypadal ještě docela dost normálně). Jinak Adda má samo pravdu, ty viditelně temný sme tam byli jen mi dva.. ale zdání klame, s tebou sem nemluvil. :) Škoda, ale asi ses bál..

 
At července 21, 2005 3:12 odp., Anonymous Anonymní said...

No, vy satanisti mi naháníte opravdu hrůzu...:-))
Víš, já už začínám nabívat toho názoru, že každý, kdo nosí na sobě černou barvu není normání...a to tehdy opravdu měla většina...

 
At července 22, 2005 1:05 odp., Anonymous Anonymní said...

Taky nosím černou.

 
At července 22, 2005 9:21 odp., Anonymous Anonymní said...

Já taky chodím v černé:)

 
At července 27, 2005 1:01 dop., Anonymous Anonymní said...

Dragon of Celts / The Dawn of Darkness said...
No, vy satanisti mi naháníte opravdu hrůzu...:-))
Víš, já už začínám nabívat toho názoru, že každý, kdo nosí na sobě černou barvu není normání...a to tehdy opravdu měla většina...

>> Takže satanisté jsou všichni, kteří na sobě mají nějaký kus oblečení černé barvy.
Potom - naše učitelka na češtinu je satanistka, Liliana je satanistka, ta paní od nás ze sámošky je satanistka, a vlastně celá města se jenom hemží satanisty, jediný, chudinka, Dragon of Celts je normální :D :D :D
S tímhle jdi do prdele, mluvíš jako nějaká Křesťanská mr*ka ;)

 
At července 27, 2005 3:20 odp., Anonymous Anonymní said...

Ten, kdo nosí černou není automaticky satansta nebo tak něco, to si vyvádíte hlouposti.
Nošení černé má svůj psychologický podtext, to je jasné.
A navíc já taky sem tam občas nosím černou i když to většinou kombinuju s jinými barvami.
Narážím tu ovšem na fakt, že většina ldí, co nosí černou, chce tím ukázat jak jsou drsní a "dark" a z toho je mi blbě, sprominutím.
Já nosím černou barvu kvůli tomu, že je heká a zeštihluje:-)

 
At března 02, 2007 10:31 odp., Anonymous Anonymní said...

I found some search engines.
But i dont understand the type it.

levitra
phentermine
carisoprodol

 

Okomentovat

<< Home